Blog
Jakie rodzaje kolagenu występują w suplementach i który z nich jest najlepszy?
Kolagen jest białkiem, które stanowi jeden z głównych budulców tkanki łącznej. Wpływa także na gładkość i elastyczność skóry oraz szybsze gojenie się ran. W suplementach są jednak różne rodzaje kolagenu i nie każdy z nich wpływa w tak samo korzystny sposób na stan organizmu. Czym charakteryzują się więc poszczególne typy? Serdecznie zachęcamy do lektury.
Zalety stosowania kosmetyków kolagenowych
Kolagen to sprzymierzeniec młodości. Jest to rodzaj białka chętnie stosowany przez producentów kosmetyków anti age, których głównym celem jest walka z oznakami starzenia się skóry. Ten specjalny rodzaj kleju jest składnikiem tkanki łącznej, odpowiada za utrzymanie prawidłowego jej działania, utrzymując skórę gładką, napiętą, odpowiednio nawilżoną. Jego duża zawartość w ciele sprawia, że wszelkie rany i skaleczenia o wiele szybciej ustępują. Dlaczego warto postawić na kosmetyki kolagenowe?
Jakie substancje wpływają na przyspieszenie procesów starzenia ciała?
Istnieje niestety szereg czynników destrukcyjnych, które w znaczący sposób przyspieszają procesy starzenia się ciała, w tym jego najbardziej zewnętrznej powłoki, czyli skóry. O jakie dokładnie substancje chodzi i w jaki sposób można przeciwdziałać takim skutkom?
Kolagen na zdrowe stawy. Jaki preparat będzie dla nich najlepszy?
Kolagen to aż 30 proc. masy ciała człowieka. Niestety jego ilość zmniejsza się w trakcie aktywności fizycznej, a także maleje wraz z wiekiem. Na szczęście istnieją preparaty zawierające kolagen, dzięki którym można go uzupełniać oraz dbać o zdrowie organizmu.
7 zasad, jakimi warto się kierować przy stosowaniu naturalnego kolagenu.
Kolagen jest niezbędnym składnikiem skóry, ścięgien, mięśni. Nadaje tkankom odporność na rozciąganie. Jeśli masz problem z brakiem sprężystości skóry, zmarszczkami, utratą nawilżenia, sięgnij po naturalny kolagen. Zastosuj się do poniższych rad, a Twoja skóra stanie się nawilżona i pełna blasku.
Kolagen - naturalny sposób na pozbycie się rozstępów
Rozstępy są powszechnym problemem estetycznym, dotykającym nie tylko kobiety, ale i mężczyzn. To wrzecionowate pasma ścieńczałej, pomarszczonej skóry, które z czasem swoim wyglądem zaczynają przypominać blizny. Stanowią trwały defekt, do którego dochodzi w wyniku gwałtownego rozciągania skóry i zerwania włókien kolagenowych. “Pocięta” rozstępami skóra nie wygląda dobrze, jednak istnieją metody skutecznej pielęgnacji, która może zredukować ten problem.
Rodzaje zmarszczek czołowych i przyczyny ich powstawania
Pionowe, poziome i skośne zmarszczki na czole mogą mieć różną wielkość i głębokość. Mogą ujawniać się właściwie już od 25. roku życia. Początkowo są niewielkie, ledwo zauważalne, z czasem się pogłębiają i zwiększa się ich ilość.